ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » گزارش پایانی برگزاری سومین کنفرانس برند

گزارش پایانی برگزاری سومین کنفرانس برند

 
 
تهران روزهاي 22 و 23 آبان ماه امسال ميزبان سومين کنفرانس بين المللي برند بود که در سالن همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار شد.16 استاد بين المللي، ده ها استاد ايراني، 600 نفر از مديران عامل، مديران بازاريابي و علاقه مندان به موضعات علمي - کاربردي برند طي دو روز شنونده سخنراني ها و مقالات علمي بودند که با نظمي دلنشين ارائه شد.

به گفته دکتر کامبيز حيدرزاده، عضو کميته علمي اين کنفرانس مترجم آثار کاتلر در ايران درباره موقعيت ايران و توان علمي اين کنفرانس کافي است به اينترنت مراجعه کنيد تا دريابيد تعداد کنفرانس هاي بين المللي که در اين حوزه در دنيا برگزار مي شود از عدد انگشتان يک دست تجاوز نمي کند.

افزون بر آن با نگاهي به کارنامه استادان خارجي و داخلي اين کنفرانس به خوبي درمي يابيد که سطح علمي اين کنفرانس فراتر از ديگر کنفرانس هايي است که در سال 2008 برگزار شده يا در حال برگزاري است.

دکتر مهدي غضنفري رئيس سازمان توسعه تجارت ايران در همين ارتباط گفت: در کشور ما معمولاً پس از نخستين، دومين و سومين و در نهايت چهارمين کنفرانس، موضوع به فراموشي سپرده مي شود اما با نگاهي به برنامه هاي اين کنفرانس بين المللي مي توان دريافت تا چه حد مسوولان برگزاري اين کنفرانس عزم خود را جزم کرده اند تا هر سال بيش از سال گذشته اين کنفرانس اعتبار و وجاهت علمي بيشتري در ابعاد خارجي و داخلي بيابد.

در اين ارتباط شايسته يادآوري است که پس از برپايي دومين کنفرانس بين المللي برند اقدامات متنوعي به انجام رسيده است که از آن جمله مي توان به فعاليت دائم دبيرخانه کنفرانس بين المللي برند اشاره کرد.

حاصل اين فعاليت دائم انتشار مجله Brand magazine و ترجمه کتاب «پنهان پيدا» بود که به تمامي حاضران کنفرانس تقديم شد.

مجله Brand magazine
سال اول، شماره اول، پاييز 1387، مجله Brand magazine در 64 صفحه چاپ و منتشر شد. سردبيري اين نشريه به عهده عطيه بطحايي بود. شوراي عالي سياستگذاري اين مجله عبارتند از: دکتر ميراحمد اميرشاهي، دکتر کامبيز حيدرزاده و پيروز ملک زاده.

اين مجله کوشيده است تمامي مقالات تاليف و ترجمه اي همگي به روزترين مقالات و مطالب در حوزه برند باشد. آنچه روي جلد اين شماره زينت بخش است چنين عناويني است:

بهترين استراتژي براي برند شما
فلاسفه بزرگ به برند مي انديشند.
پپسي کولاي سبز
برند و نوآوري
مصاحبه با دکتر اميرشاهي
مديريت رده محصولات در PEG
توسعه برند
آيا هند مي تواند در مديريت برند پيشقدم باشد؟
برترين برندهاي سال 2008
تازه هاي کتاب برند.
پنهان پيدا
«پنهان پيدا» درباره شناسايي و اجراي استراتژي هاي رشد آينده برند و کسب و کار را پروفسور اريک يوآکيمز تالر نوشته است که خود از ميهمانان و سخنرانان اين کنفرانس بين المللي بود.

اريک يوآکيمزتالر هم در دومين کنفرانس بين المللي برند حضور داشت و هم در سومين کنفرانس بين المللي و در هر دو کنفرانس در زمره سخنراناني بود که سخنانش با استقبال فراواني روبه رو شد.

عطيه بطحايي کارشناس ارشد بازاريابي بين الملل مترجم اين کتاب است که در سال 2007 چاپ و منتشر شده است. اين کتاب با تيراژ 3000 نسخه اکنون در اختيار علاقه مندان قرار دارد که از سوي دبيرخانه کنفرانس بين المللي به تمامي حاضران کنفرانس اهدا شد.

اين کتاب چه مي گويد: امروزه بسياري از شرکت ها نمي دانند چگونه به درستي از مشتريان خود تحقيق انجام داده و همچون گذشته با نگرش سنتي به کسب و کار و فرصت هاي آن مي نگرند.

چنين شرکت هايي قادر نخواهند بود طيف وسيع فرصت هاي رشد و نوآوري را که پيش روي آنان است شناسايي کنند و لذا بدون بهره گيري از دانش متکي بر نظريات و ايده هاي مشتري تنها به توسعه تکنولوژي خود مي پردازند.

بارها پيش آمده است که شرکتي در رويارويي با محصولات و ايده هاي رقيب تنها متحير شده و از خود مي پرسد چرا اين ايده تا به امروز به ذهن ما نرسيده بود؟ در اين شرايط چه اتفاقي رخ داده است؟ ساده بگوييم اين شرکت توانايي خود را در «ديدن واقعي» فرصت هاي

پيش روي خود که توسط تغيير رفتار مصرف و استفاده مشتريان هدف بروز مي يابد از دست داده است.

اين کتاب با ارائه مدل رشد و نوآوري مبتني بر تقاضا (DIG) سازمان ها را در خلق مزيت مشتري ياري مي رساند. اين مدل دستاورد سال ها تجربه و دانش متخصصان و استادان علم مديريت است که شيوه هاي پياده سازي هر يک از اجزاي آن در صنايع و شرکت هاي مختلف ارائه شده است.

به گفته  دبير دومين و سومين کنفرانس بين المللي برند ساير اقدامات پس از برگزاري دومين کنفرانس بين المللي به شرح زيرند:

تدوين ارزيابي و انتخاب برندهاي برتر با مجوز از سازمان توسعه تجارت ايران
مشاوره در تدوين استراتژي برندسازي ملي با همکاري سازمان توسعه تجارت ايران در جهت ارتقاي کالاهاي مزيت دار ايراني با حضور در عرصه بازارهاي جهاني
برنامه ريزي اولين دوره آموزشي مديريت استراتژيک برند در کشور
تدوين مدل بومي innoBM در مشاوره مديريت استراتژيک برند.

توسط : brand  در تاریخ : 25 آبان 1387   بازدیدها : 1047   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .